psikolog-seda-kurt

İstanbul Üniversitesi Psikoloji lisans programını bitirdi. Almanya’ da Giessen Üniversitesi’ nde Psikiyatri Kliniği’ nde psikolog olarak görev yapmış ve süpervizyon almıştır. Aynı zamanda Almanya’ da Linden Kids Çocuk Kulübü’ nde çocuklarla ve aileleriyle çalışma şansı yakalamıştır.

İlk uzmanlığını İstanbul Üniversitesi’ nde Nörobilim alanında yapmıştır. İkinci uzmanlık eğitimini  Klinik Psikoloji alanında yapmıştır. Şu anda Viyana’ da Sigmund Freud Üniversitesi’ nde Psikoterapi Bilimi alanında Doktora Programına devam etmektedir. Her yıl doktora programı nedeniyle sık sık Viyana’ ya gidip gelmektedir. Uzun yıllar devlet kurumlarında ve özel sektörde farklı yaş grubundan danışanlarla çalışmış ve farklı alanlarda eğitimlere ve süpervizyonlara katılmıştır.

Ericksoncu Hipnoterapi Yöntemi Eğitimi, İstismara Uğramış Çocuklarla Görüşme Teknikleri Eğitimi, Yas Sürecindeki Çocuklarla Terapi Eğitimi, Gottman Çift Terapisi Eğitimi, Jeffrey Zeig Çift Terapisi Eğitimi, Çocuklarla Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi, Theraplay Oyun Terapisi ve Marshack Etkileşim Metodu Eğitimi, EMDR Yetişkin I. ve II. Düzey Terapi Eğitimi, EMDR Çocuk ve Ergen Terapi Eğitimi, EMDR Hikaye Terapisi Eğitimi, 0-3 yaş protokolü Eğitimi, Transaksiyonel Analiz Eğitimi, Çocuk Merkezli Oyun Terapisi Eğitimi ve Ailelerle Filial Terapi Eğitimi alanlarında sertifikalar ve süpervizyonlar almıştır.

Nöropsikolojik Testler Eğitimi, Dikkat Testleri Eğitimi, Özgül Öğrenme Güçlüğü Testi Eğitimi, Çocuk Testleri Eğitimi, Denver II Gelişim Testi,  Moxo Dikkat ve Hiperaktivite Testi, WISC-R Zeka Testi Eğitimi ve WISC-IV Zeka Testi ( Güncel Versiyonu) Eğitimi gibi gerekli test eğitimlerinin sertifikalarını tamamlamıştır.

Yurtiçi ve yurtdışında bir çok seminer, kongre ve projelere katılmıştır. Kolej ve anaokullarında psikolog, rehber öğretmen ve sorumlu müdür pozisyonlarında uzun yıllar görev almış, halen anaokullarına danışmanlık yapmayı sürdürmektedir.

Çocuklar ve aileleriyle akademik, duygusal, travma, kaygı, depresyon, dikkat eksikliği, hiperaktivite, travma ve aile-akran ilişkileri alanında çalışmaktadır.

İncir Psikolojik Danışmanlık Merkezi’ nde profesyonel danışmanlık hizmetine devam etmektedir.